Kontakt : +421 905 313 686      Pracovná doba : pondelok - piatok  8,00 - 15,30 hod. obed. prestávka 12,00 - 13,00 hod.


» KUPUJETE ELEKTRONICKY TERC ?
KUPUJETE ELEKTRONICKÝ TERČ ?

KUPUJETE ELEKTRONICKÝ TERČ?

Tu je niekoľko rád a  informácií, ktoré Vám môžu pomôcť pri výbere

Na trhu sa nachádza viacero typov elektronických terčov. Terče čínskej výroby sa vyznačujú prvkami, ktoré ich radia skôr medzi hračky, ako k športovým potrebám. Rozpoznáte ich podľa podstatne širších políčok DABL a TRIPL a takisto podľa netypických farebných kombinácií segmentov. Pravidlá šípok určujú farebnú kombináciu pre segmenty výhradne v prevedení : červeno modré segmenty a biela kostra terča ( nazývaná aj pavúk )

Keďže sme špecializovaný obchod pre športové šípky, jadro našej ponuky tvoria terče vo farebnej kombinácii v zmysle medzinárodných pravidiel . Medzi tieto terče patria ASCOT, CLASSIC MASTER SCORPIO, MATRIX, SCARA či TOPAZ. V ponuke máme takisto aj profesionálny automat CYBERDINE, certifikovaný medzinárodnou šípkarskou organizáciou EUROPEAN DART UNION. Pre elektronické terče používajte výhradne šípky s plastovými hrotmi !!! Upozorňujeme, že terče našej ponuky NIE SÚ určené pre komerčné využitie !!! Výnimku tvorí profesionálny automat. Pre konkrétny prípad komerčného využitia terča sa s nami vopred poraďte.

Naša ponuka je rozšírená aj o terče čínskej výroby ako alternatíva ponuky,  sortimentu obchodných reťazcov. Do tejto skupiny spadajú terč SCORE.

Ako si vybrať ten správny terč ? Tu sú charakteristiky na jednotlivé kritériá výberu :

SOFTVÉR : Softvér majú elektronické terče v podstate identický. Takmer u všetkých terčov na trhu nájdete všetky typy hier  ako napr. 301, 501... 1001, rôzne formy CRICKETU, HIGH SCORE, PACHISI, OVERS, UNDERS a iné.  Softvér preto nie je najdôležitejším kritériom výberu terča.

MATERIÁL TERČA A ROZMERY TERČA: Terče na domáce používanie sú vyrobené  z plastu. Líšia sa farebným prevedením segmentov, ale aj šírkou políčok DABL a TRIPL . Správna farebná kombinácia je:

Červeno-modré segmenty a biela kostra terča. Políčka dabl a tripl dvojriadkové ( celá naša ponuka s výnimkou SCORE ) .

KOMFORT PRI HRE : Komfort pri hre považujeme za najdôležitejší faktor pre správny výber terča. Práve v tejto oblasti sú medzi jednotlivými terčami najväčšie rozdiely. Tu by sme domáce terče rozdelili na tri skupiny :

-          Nižšia trieda ( SCORE )

-          Stredná trieda ( ASCOT, MATRIX, SCORPIO )

-          Vyššia trieda ( CLASSIC MASTER, SCARA, TOPAZ )

NIŽŠIA TRIEDA TERČOV – ( SCORE)

Zobrazovacie displeje sú pre komfort hry veľmi dôležité. Terče nižšej triedy sú vybavené obyčajne jedným LCD displejom. Tieto terče sú veľmi lacné, avšak poskytujú obmedzený  komfort pri hre.

Výhody :

Za hlavnú výhodu považujeme nízku cenu terča a takisto, že je možné ho napájať tužkovými baterkami.

Nevýhody :

-          Nastavenie hier na týchto terčoch je komplikované. Jedno tlačítko máva aj viac funkcií. Skôr, než sa naučíte tento terč dokonale ovládať a nastavovať, prestane Vás to baviť, kvôli komplikovanosti.

-          LCD displej má slabú žiarivosť a v šere býva problém s rozoznaním čísel.

-          LCD displej zobrazuje pri hre veľkými číslicami iba skóre aktuálne hrajúceho hráča, skóre ostatných je takmer neviditeľné. To do značnej miery znižuje atraktivitu hry. Väčšina hier je predsa o tom, že jeden súper hrá proti druhému a mal by mať prehľad o súperovom skóre.

-          Terče nižšej triedy majú trojriadkové DABLE a TRIPLE , čo znižuje dramatickosť  hry.

-          Segmenty nie sú vo farebnej kombinácii v zmysle pravidiel ( výnimku tvorí JACK IN THE BOX )

Terče nižšej triedy ( SCORE ) doporučujeme kúpiť menším deťom, keď si nie ste istí, či ich to vôbec bude baviť. V niektorých prípadoch sú vhodné aj v prípade, ak hráte  bez súpera. V takomto prípade môže LCD displej postačovať. Samozrejme, že tieto terče sú dobrou voľbou aj v prípade, že jediným kritériom sú finančné možnosti kupujúceho.

STREDNÁ TRIEDA TERČOV – ( ASCOT, MATRIX, SCORPIO )

Zobrazovacie displeje u strednej triedy sú z LED displejov a býva ich na terči podstatne viac. Majú dobrú svietivosť a každý z hráčov má svoj displej aj v prípade, že hráte povedzme štyria naraz ( hrať ale môžete aj ôsmi ) . Tieto displeje poskytujú dostatočne dobrý prehľad o hre, čo zvyšuje atraktivitu a dramatickosť hry.

Výhody :

-          Dobrý prehľad v hre, jednoduchšie nastavenie hier a ich modifikácií obtiažnosti, správna farebná kombinácia terčovnice, dvojriadkový DABL a TRIPL, široká zachytávacia zóna pre šípky hodené tesne mimo terč, držiak na šípky a náhradné hroty, ktorý je uchytený priamo pod terčom.

Nevýhody :

Nutnosť mať v dosahu elektrickú sieť pre adaptér. Dôvodom však je viac displejov vyššej svietivosti a teda aj vyšší komfort hry. Tužkové baterky by ako zdroj napájania postačovali iba na krátku dobu.

VYŠŠIA TRIEDA TERČOV – ( SCARA, TOPAZ )

Výhody :

Okrem výhod uvedených u strednej triedy poskytuje terč vyššej triedy perfektný prehľadný a dostatočne veľký displej, štatistiky hodov, množstvo ďalších hier a iné.

Nevýhody :

Vyššia cena, ktorá je však pri pohľade na jednotlivé terče pochopiteľná a opodstatnená.

Vytvorené systémom www.webareal.sk

ZWQ4Z